Zorganizuj zawody sportowe

viks zawody wirtualne

Od dawna organizujesz zawody, albo chcesz je zorganizować po raz pierwszy. Zrób to z viks. Nasze oprogramowanie pozwala od zera przygotować stronę informacyjną wraz z rejestracją online dla zawodników. Dzięki viks przygotujesz zawody w trybie wirtualnym lub hybrydowym. Czy to będzie jednorazowe wydarzenie, czy cykl impres sportowych skorzystaj z oprogramowania viks.pl

Prosty w konfiguracji generator zawodów pozwoli szybko przygotować event sportowy. Dzięki viks łatwo ustawisz główne parametry zawodów. A system sam skonfiguruje stronę internetową z informacją o zawodach. Oraz połączy ją z formularzem zapisu dla zawodników. Dzięki viks dodasz informację o pakietach startowych, skonfigurujesz kategorie wiekowe czy sposób naliczania punktacji.  Sprawdź poniżej wszystkie funkcje systemu viks.

viks zawody wirtualne

Zalety systemu obsługi zawodów sportowych viks

Konfigurator zawodów

Konfigurator VIKS pozwala szybko utworzyć nowe wydarzenie sportowe. Wystarczy, że określisz kilka kluczowych parametrów i od razu możesz udostępnić swoje zawody w sieci.

Własna strona internetowa

Dla każdego wydarzenia system generuje stronę internetową która pozwoli zapoznać się z zasadami eventu oraz przejść do formularza rejestracji.

Formularz rejestracji

Formularz dla zawodnika tworzony jest automatycznie i podłączony do strony internetowej zawodów. Każdy zawodnik będzie mógł łatwo zapisać się na Twoje zawody.

Pakiety startowe

System pozwala na tworzenie dowolnej liczby pakietów startowych. Każdy pakiet może być dołączony do wybranych zawodów, czy wyzwania online.

Kategorie wiekowe

Przygotowaliśmy podstawową kategorie wiekową dla uczestników  rywalizacji. W razie potrzeby można dokonać zmian lub utworzyć dodatkowe kategorie wiekowe.

Punktacja

Gotowe tabele punktacji dla zawodników. Plus opcja generowania nowych tabel. Punkty przydzielane są zawodnikom po zakończeniu danej rywalizacji.

Cykl zawodów

Zorganizuj cykl zawodów łącząc kilka wydarzeń w jeden turniej. Punkty zdobyte w poszczególnych wyzwaniach są sumowane a zawodnicy klasyfikowani są na podstawie punktów zgromadzonych we wszystkich zawodach.

Klasyfikacja

Do każdych zorganizowanych zawodów VIKS wygeneruje tabelę wyników wraz z opcją niezbędnych filtrów. Dodatkowo udostępniamy opcję eksportu wybranych danych do formatu pdf aby umieścić wyniki na stronie internetowej lub facebook.

Łatwe logowanie

VIKS udostępnia opcję logowania za pomocą konta facebook oraz google.

Bez abonamentu

Nie ma żadnych stałych opłat za korzystanie z systemu. Płacisz tylko gdy organizujesz zawody. Koszt udziału pojedynczego zawodnika to maksymalnie 1 zł.

Wsparcie dla organizatora

Oferujemy pomoc w razie problemów podczas obsługi systemu VIKS. Jeśli posiadasz bazę danych zawodników i chciałbyś zaimportować ją do systemu skontaktuj się z nami.

Płatności Online

Dla każdego organizatora zawodów możemy udostępnić płatności online na stronie rejestracji zawodników. Aktywacja opcji płatności odbywa się na zlecenie organizatora. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Nie ma znaczenia czy to będzie wirtualne wyzwanie, klasyczne zawody sportowe, czy zawody w trybie hybrydowym. Wypróbuj viks to nic nie kosztuje.

Poznaj rodzaje wirtualnej rywalizacji

wirtualne wyzwanie

Dystans do pokonania

Dystans do pokonania – to rodzaj rywalizacji podczas której zawodnik sam korzystając z dowolnej aplikacji na swoim telefonie rejestruje przebieg aktywności.
Po zakończonym spacerze, biegu lub rowerowej trasie zapisuje plik GPX lub TCX i dodaje go do zawodów w których bierze udział.
Dystans z zapisanej trasy zostanie dodany do wymaganego dystansu zawodów. Jeśli wszystkie aktywności razem będą dłuższe niż wymagany w rywalizacji dystans, zawodnik dociera do mety.

Ten rodzaj zawodów nie określa miejsca rywalizacji, zawodnik sam decyduje gdzie zaczyna i kończy wyzwanie. Uczestnik również sam decyduje ile pojedynczych aktywności wykona zanim zrealizuje cel wyzwania.

wirtualne zawody

Trasa do pokonania

Trasa do pokonania – to sposób rywalizacji który wymaga od zawodnika pokonania dokładnie tej samej trasy która została wyznaczona przez organizatora. Zawodnik sam decyduje o terminie pokonania trasy, ale miejsce startu i mety zostaje wyznaczone przez organizatora.

Po zalogowaniu się do panelu viks, zawodnik pobiera plik GPX lub TCX z trasą wzorcową zawodów. Start zaczyna się w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Zawodnik korzystając z dowolnej aplikacji zapisuje swoją aktywność. Po przekroczeniu wirtualnej linii mety zatrzymuje śledzenie trasy i zapisujesz swoją trasę.
Plik GPX lub TCX dodaje się w panelu zawodnika viks. Plik zostaje porównany z trasą wyznaczoną przez organizatora, jeśli pokonana trasa jest taka sama jak wyznaczona przez organizatora zawodnik ma zaliczone zawody. Trafia na metę a jego wynik zostaje sklasyfikowany w danych zawodach.

Trasa do pokonania to świetny sposób na promocje szlaków turystycznych czy rowerowych singli. Możliwość poznania ciekawych miejsc i porównanie się z innymi zawodnikami to dodatkowy atut tej rywalizacji.