Czym jest wirtualne wyzwanie?

Wirtualne wyzwanie to cel sprawnościowy polegający na bieganiu, chodzeniu, pływaniu lub jeździe na rowerze. Wyzwanie realizuje się na określonym dystansie lub wyznaczonej trasie. Zazwyczaj jest określony czas na zrealizowanie danego wyzwania. Każdy, bez względu na umiejętności sportowe może wziąć udział w zawodach i możne je ukończyć w dowolnym miejscu, we własnym tempie i według swoich możliwości. To świetny sposób na utrzymanie formy i motywację samego siebie do osiągania indywidualnych celów sportowych.

viks

Zalety wirtualnej rywalizacji

Sam decydujesz kiedy i jak długo rywalizujesz

Klasyczne zawody, czy zapisanie się do klubu sportowego nie jest rozwiązaniem dla każdego. Praca czy inne obowiązki mają duży wpływ na nasz codzienny grafik. Jednak w przypadku wirtualnego wyzwania nie musisz być zależny od innych, sam możesz dopasować swój trening do napiętego  harmonogramu. Masz określony czas na realizację wybranego dystansu i niezależnie od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem, czy nocnym markem, możesz rywalizować z wyzwaniem w najbardziej dogodnym dla siebie czasie.

Nie mają znaczenie twoje umiejętności

Nie musisz pokonać całego wyzwania za jednym razem. Możesz podzielić je na dowolną ilość odcinków. Stopniowo pokonuj dystans i sprawdzaj jak dużo pozostało do osiągnięcia wyznaczonego celu – pamiętaj tylko, aby rejestrować swoją aktywność. Pliki pobrane z ulubionej aplikacji to dowód Twojego wysiłku.

Wyzwanie możesz dobrać odpowiednio do swoich umiejętności lub ulubionej dyscypliny.

Bieganie lub rower w swoim własnym tempie

Tylko od Ciebie zależy, jak szybko lub wolno zrealizujesz wyzwanie. Najważniejsza jest satysfakcja z dotarcia do celu. Oczywiście udostępniamy statystyki które pozwalają porównać swój wynik z innymi uczestnikami wirtualnego wyzwania. Oczywiście jesteś świadom tego, że to tylko zabawa i sposób na zdrową rywalizację. Nie da się obiektywnie porównać wyników uczestników którzy biorą udział w wyzwaniu. Każdy znajduje się w innym miejscu, pokonuje inną trasę – pogoda czy przewyższenie terenu to czynniki których nie da się porównać.

Pamiętaj, najważniejszy jest cel który sprawi, że będziesz miał dużo satysfakcji z pokonanego wyzwania.

Doceń samego siebie

Każde zrealizowane wyzwanie daje Tobie możliwość zdobycia prawdziwego medalu. Wysiłek jaki wkładasz w pokonanie kolejnego kilometra to dobry powód aby docenić samego siebie. Dzięki atrakcyjnym pakietom startowym sam decydujesz jaka nagroda czeka na Ciebie na mecie. Warto więc dodać do wyzwania coś ekstra motywującego. Nie czekaj więc tylko podejmij wyzwanie.

Zobacz jakie to proste

viks

Zapisz się

wirtualne wyzwanie

Wystartuj

trasa gpx tcx

Zapisz trasę

pokonaj wirtualne wyzwanie

Dotrzyj do mety

medal viks

Odbierz nagrodę

Aktywność fizyczna jest dobra, nie czekaj więc i zrób coś dobrego dla Siebie.
Podejmij wyzwanie i ruszaj do celu.

Do wyboru masz dwa rodzaje wyzwań

wirtualne wyzwanie

Dystans do pokonania

Dystans do pokonania – to bardzo wygodny sposób rywalizacji dla każdego. Sama/Sam decydujesz kiedy i jak długo trwa twoja aktywność. Ważne aby podczas uprawiania swej ulubionej dyscypliny korzystać z dowolnej aplikacji mobilnej do rejestrowania pokonanej trasy. Wygenerowany plik GPX lub TCX importujesz po zalogowaniu się do konta zawodnika systemu viks. Każda aktywność przybliża Cię do mety. Jeśli wszystkie Twoje wysiłki razem będą równe lub większe od wyznaczonego celu, to świetnie. Ukończyłaś/eś wyzwanie i jesteś na mecie.

Jeśli zdecydowałaś/eś się na atrakcyjny pakiet startowy poczekaj na przesyłkę z nagrodą dla Ciebie.

wirtualne zawody

Trasa do pokonania

Trasa do pokonania – to sposób rywalizacji który wymaga od zawodnika pokonania trasy wyznaczonej przez organizatora. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wyzwania jest bardzo ważne. Aby zrealizować wyzwanie/zawody musisz wystartować i zakończyć rejestrację trasy w wyznaczonym miejscu. Oczywiście istnieje pewien margines bezpieczeństwa ale pokonanie innej trasy o tej samej długości nie zostanie zaliczone. Dlatego aby mieć pewność, że poruszasz się po dobrej trasie pobierz wcześniej plik GPX lub TCX który pokaże Ci którędy dokładnie musisz się poruszać. Gdy już dotrzesz do celu, zatrzymaj zapisywanie trasy w swojej aplikacji. A pobrany plik GPX lub TCX dodaj za pomocą konta zawodnika systemu viks. Twój wynik zostanie zweryfikowany i dodany do klasyfikacji zawodów.

Trasa do pokonania to świetny sposób na poznanie ciekawych i sprawdzonych wcześniej miejsc. Dodatkowym atutem jest rywalizacja z innymi zawodnikami którzy również wystartowali na tej samej trasie.